http://www.sauna.home.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/973542banerjeden.jpg
http://www.sauna.home.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/333687banerdwa.jpg
http://www.sauna.home.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/246905banertrzy.jpg
thumbnailthumbnailthumbnail

Masaż Gorącymi Kamieniami

Specjalne kamienie do masażu z bazaltu pochodzenia wulkanicznego mają okrągły kształt i wymiary pasujące do dłoni. Gładka powierzchnia kamienia ułatwia poślizg na skórze. Ponadto kamienie charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami.

Wykorzystując różne techniki masażu ciepłymi lub zimnymi kamieniami, uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Kamienie używane do masażu są pozyskiwane ze specjalnie selekcjonowanych obszarów dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali).

Masaż z użyciem ciepłych kamieni
 
Kamienie podgrzewane w specjalnych podgrzewaczach używa się do masażu ciała, a także do akupresury. Różna wielkości kamienie przystosowane są do masażu różnych części ciała. Tak więc największe używa się do masażu tułowia, mniejsze umieszcza się między palcami dłoni i stóp oraz na twarzy. Taki zabieg trwa około półtorej godziny.
Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii.

 Masaż wpływa na:
1.skórę
 -        ułatwia oddychanie skórne
 -        poprawia odżywianie skóry
 -        przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych
 -        poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd
 -        pomaga zwalczać cellulitis
2.tkankę mięśniową 
-        zwiększa zdolność mięśni do pracy
-        poprawia napięcie i elastyczność mięśni
-        regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym
3.układ krwionośny i limfatyczny
 -        poprawia pracę układów (gimnastyka naczyń)
 -        ułatwia odpływ krwi żylnej 
 -        zmniejszając opór krwi w tętnicach ułatwia pracę serca
4.układ nerwowy
 -        działa uspokajająco i relaksująco
-        łagodzi objawy stresu
Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów.
Ma również zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększając tym samym zdolność wysiłkową organizmu.
Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.


Zabiegi relaksacyjne z użyciem kamieni
 
Do zabiegów tych zaliczamy terapię przy pomocy rozgrzanych kamieni z wykorzystaniem olejków zapachowych. Jest to oddziaływanie na ośrodki energii zwane według staroindyjskiej tradycji czakrami. Czakry to punkty na ciele odbierające i przetwarzające energię, która wnika do pola energetycznego człowieka oraz odpowiadają za jej prawidłowy przepływ przez całe ciało. Zablokowane czakry, mogą powodować złe samopoczucie fizyczne i psychiczne, a nawet chorobę.
W ciele człowieka znajduje się siedem najważniejszych czakr, które rozmieszczone są od podstawy kręgosłupa aż do głowy:
1.     czakra korony mieści się na czubku głowy i odpowiada za życie duchowe
2.     czakra trzeciego oka mieści się w środkowej części czoła i odpowiada za wyobraźnię, a blokady w niej mogą wywoływać bóle głowy i problemy ze wzrokiem
3.     czakra gardła znajduje się na szyi i odpowiada za twórczość, a jej blokada może powodować astmę i bóle gardła
4.     czakra serca mieści się na piersi i odpowiada za energię miłości, zaburzenia w jej obszarze mogą wywołać problemy z ciśnieniem
5.     czakra splotu słonecznego kieruje życiem uczuciowym, jej zaburzenia wywołują alergie, zmęczenie, problemy z trawieniem
6.     czakra seksu znajduje się w podbrzuszu i odpowiada za życie seksualne
7.     czakra korzenia mieści się u podstawy kręgosłupa, w okolicy kości ogonowej i odpowiada za układ odpornościowy i energię życiową, jej blokada ma wpływ na powstawanie zwyrodnień stawów
Terapia kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr lub masuje te miejsca w celu odblokowania kanałów energetycznych
Drugim rodzajem terapii jest zabieg z wykorzystaniem energii kamieni półszlachetnych i olejków eterycznych. Łączy on w sobie działanie kamieni z aromaterapią.
Zabieg rozpoczyna się wykonaniem masażu relaksującego lub drenującego. Następnie skórę w miejscu czakry smaruje się olejkiem eterycznym i układa odpowiedni kamień półszlachetny. Z odpowiednio ułożonymi na ciele kamieniami wypoczywa się przez około pół godziny.
 

Pakiety

           

Newsletter

Aby otrzymywać newsletter kliknij tu i podaj swój adres e-mail w wiadomości.

Opinie klientów

Jak najchętniej spędzasz wolny czas?


Wyniki